UKS Błyskawica Warszawa

Aktualności - Seniorzy

trening maly

wtorek: 19:00 Szanajcy 5
środa i piątek: 19:00 Kawęczyńska 44

 

 

W meczu o 6 punktów błyskawiczni pokonują rezerwy Huraganu Wołomin

W niedzielne popołudnie 6go października rozegraliśmy na Kawęczyńskiej mecz o przysłowiowe 6 punktów.

Naszym przeciwnikiem były rezerwy IV ligowego Huraganu Wołomin. 

W początkowych kilkunastu minutach meczu drużyna Błyskawicy sprawiała wrażenie nieobecnej na boisku. Nie kontrolowaliśmy gry, mnożyliśmy niedokładne zagrania i oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi. Rywal stwarzał kolejne sytuacje, których skutkiem były częste stałe fragmenty gry, w szczególności rzuty rożne. Po jednym z takich stałych fragmentów gry i gigantycznym zamieszaniu pod bramką Wiewióra tracimy bramkę. Po otrzymanym ciosie wreszcie zmieniamy obraz gry. Wracamy do meczu i powoli przejmujemy nad nim kontrolę. Gramy cierpliwie i dokładniej aż wreszcie po jednym z dynamiczych wejść Konrada Dzięcioła i precyzyjnym dograniu piłki Michał Kowalski zdobywa wyrównującą bramkę.

Sparing z City Wilanów - kolejne dobre zawody

Za nami kolejna gra kontrolna.

Tym razem podopieczni Grzegorza Szeligi podejmowali na Kawęczyńskiej drużynę City Wilanów.

Mimo braku kilku podstawowych zawodników takich jak Michał Kowalski czy Oleg Viniarski błyskawiczni rozegrali dobre zawody. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem praskiej ekipy 4:3.

Na listę strzelców wpisali się: Zawodnik testowany, Arkadiusz Kowalski, Szymon Gołębiewski oraz zawodnik gości który strzelił bramkę samobójczą.

Trwa przygotowanie do kolejnej rundy rozgrywek

Podopieczni Grzegorza Szeligi w ramach przygotowania do rozgrywek ligowych rozegrali pierwsze 2 z 4 zaplanowanych gier kontrolnych.


W piątek padł remis 2:2 z Józefowianką Józefów (bramki strzelali Michał Kowalski i Szymek Gołębiewski).
Natomiast w ubiegłą środę z drużyną Piorun Warszawa odnotowano przekonujące zwycięstwo 4:2 (tym razem na listę strzelców wpisali się ponownie Michał Kowalski, dwukrotnie Szymon Gołębiewski oraz zawodnik testowany).

Kolejny sparing odbędzie się w najbliższą niedzielę o 15:00 na Kawęczyńskiej a przeciwnikiem będzie drużyna City Wilanów.

Rozkład jazdy na lipiec i sierpień

Treningi w okresie przygotowawczym (lipiec):
24 lipca (środa) 19:00 Kawęczyńska
26 lipca (piątek) 19:00 Szanajcy

Treningi sierpień:
poniedziałki 19:00 Szanajcy
środy i piątki 19:00 Kawęczyńska

SPARINGI (wszystkie na Kawęczyńskiej):
28 lipca 15:00 Kawęczyńska - Józefowianka Józefów
31 lipca (środa) 19:00 - Piorun Warszawa
4 sierpnia (niedziela) 15:00 - City Wilanów
11 sierpnia (niedziela) 17:00 - Partyzant Leszno

Seniorzy z liderem bez puntów, Juniorzy w gazie

W miniony weekend Seniorzy Błyskawicy mierzyli się na wyjeździe z liderem czyli MKS Wicher Kobyłka
Do meczu byliśmy zmuszeni przystąpić w poważnym osłabieniu ze względu na kontuzję Arka Kowalskiego oraz wymuszoną za kartki pauzę Olka Viniarskiego. W środku obrony Arka zastąpił Kacper Cieśnikowski a w środku pomocy za Olka zagrał Szymon Gołębiewski. Na pozycji numer 9 w pierwszej jedenastce wyszedł Michał Kowalski.

Powołania na mistrzostwa Europy w Grecji

Po raz kolejny zawodnicy Seniorów Błyskawicy (Marcin Szymański i Krzysztof Łuczywek) zostali powołani do Reprezentacji Polski Niesłyszących.

Tym razem pojadą na mistrzostwa Europy do Grecji.

reprezentacja

Remis z Wisłą Jabłonna po szalonym meczu na Kawęczyńskiej

Na zakończenie majóweczki przyszło nam sie zmierzyć z drużyną KS Wisła Jabłonna.

Spodziewaliśmy się że mecz nie będzie należał do tzw. spacerków po parku ale tego co się wydarzyło na Estadio Kawęczyńska nie spodziewał się chyba nikt. Oglądaliśmy 8 bramek a gospodarze dwukrotnie musieli wracać z dłuuugiej podróży. 

Ważne punkty w Pomiechówku

Sobotnie przedpołudnie Seniorzy Błyskawicy spędzili na wyjeździe do podwarszawskiego Pomiechówka gdzie walczyli o punkty z KS WKRA Pomiechówek. Do spotkania przystępowaliśmy nieco osłabieni ze wzgędu na wymuszoną kartkami pauzę Michała Nagórskiego oraz kontuzje Marcina Chuptysia, Bartka Waśki i Kacpra Cieśnikowskiego.

Wygrywamy w Załubicach !

W sobotę w pięknych okolicznościach przyrody Błyskawiczni Seniorzy pojechali do Załubic po swoje 3 punkty. Przeciwnika poczęstował 3 bramkami Szymon Gołębiewski i z wynikiem 3:1 punkty jadą na warszawską Pragę.

Zwycięski skład w jakim graliśmy to:
Kamil Bruździak - Kowalski Arkadiusz, Bartek Waśko, Adam Sobczak, Giza Szymon - Olek Vinarski (90' Paweł Markiewicz), Kacper Cieśnikowski, Michał Nagórski (82' Pacholczak Filip), Paweł Jezierski, Marcin Chuptyś (30' Malinowski Mateusz, 76' Karczmarek Krystian) - Szymon Gołębiewski

Łomianki bez punktów na Kawęczyńskiej

Na Estadio Kawęczyńska w niedzielne popołudnie podopieczni Grzegorza Szeligi podejmowali rezerwy KS Łomianki. Wydawało się, że przeciwnik przyjechał po 3 punkty jak po swoje, pamiętając pewnie wysoką wygraną w Łomiankach. Jednak szybko okazało się, że praska ekipa wcale nie zamierza oddać punktów na swoim terenie. Już w pierwszych minutach meczu znakomitą sytuację marnuje Paweł Jezierski nieczysto trafiając w piłkę po dobrym dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Na pierwszą bramkę nie trzeba było jednak zbyt długo czekać bo kilka minut później Błyskawiczni wznawiać mogli grę z rzutu wolnego. Do piłki podszedł Arek Kowalski i precyzyjnym dośrodkowaniem obsłużył Michała Nagórskiego, który głową skierował piłkę do bramki przeciwnika. W dalszej części pierwszej połowy spotkania Błyskawiczni narzucili wysokie tempo lecz mimo kilku dobrze skonstruowanych akcji nie udało się powiększyć dorobku bramkowego. Najlepsze do tego okazje miał Kacper Cieśnikowski, któremu nie udało się opanować piłki po dobrym zagraniu Jezierskiego za plecy obrońców oraz ponownie Dżigit, którego strzał z wolnego o włos minął bramkę przeciwnika oraz strzał z około 16 metra, po którym piłka poszybowała aż za mur znajdujący się poza boiskiem. W formacji środkowej harował jak wół Olek Vinarski, który tradycyjnie wypracowywał korzystne sytuacje oraz stałe fragmenty. Z kolei w obronie królował Kowal zwany człowiekiem bez układu nerwowego

Do szatni schodziliśmy z jedną bramką przewagi. W drugiej połowie przeciwnik wprowadził na boisko świeże siły z ławki rezerwowych co przyniosło skutek w postaci przejęcia inicjatywy w meczu. Dobrze wykonany przez Sebastiana Kociszewskiego stały fragment blisko bramki gospodarzy przyniósł w 54 minucie bramkę wyrównującą, której autorem był Marcin Podsiadlik. Błyskawiczni konsekwentnie grali tzw "swoje". Jednak dopiero w 80 minucie piłka ponownie zatrzepotała w siatce rywala. Ponownie bramkę dla Błyskawicy zdobył Dżigit oddając strzał po wcześniejszym pogubieniu rywali w okolicach 16 metra. W końcówce Błyskawiczni wykrzesali jeszcze ostatnie siły z tzw wątroby i przejęli kontrolę nad meczem. Bardzo dobre zmiany dali Krzysztof Łuczywek, Kamil Snopek i Filip Pacholczak.

Podopieczni Grzegorza Szeligi pozostają niepokonani w rundzie wiosennej warszawskiej A klasy.

Zwycięski skład w jakim dziś wystąpiliśmy to: Bruździak Kamil - Kowalski Arkadiusz, Bartek Waśko, Adam Sobczak, Giza Szymon - Olek Vinarski, Marcin Szymański, Michał Nagórski (84' Pacholczak Filip), Paweł Jezierski (87' Kamil Snopek), Marcin Chuptyś - Kacper Cieśnikowski (66' Krzysztof Łuczywek)